14.5.2014

Zdravotní matrace s láskou

Tímto článkem budu trochu sám proti sobě, tedy proti svému řemeslu, ale ne zas tak moc.

Řešil jsem nedávno, jestli se na označení "zdravotní matrace" vztahuje nějaké zákonné omezení. Například nějaká vyhláška, která by říkala, co může a co nemůže být označeno jako zdravotní matrace. Nikde nic. A tak si pod tímto názvem může nabízet každý co chce. A tak to taky všichni hojně využívají. Zní to totiž dobře a lidé to chtějí.

Každý člověk chce spát zdravě. Skoro každý hledá, co by mu pomohlo, aby se lépe vyspal. Často i ten, kdo spí celkem dobře, nebolí ho záda, v noci se nepotí a každé ráno vstává s nadšením do nového dne. Matrace by měla poskytovat oporu páteři, celé tělo dobře nést, ale nikde netlačit. Můsí být prodyšná, aby naše kůže mohla v noci dýchat a zbavovat naše tělo škodlivin. Musí být ze zdravotně nezávadných materiálů, aby se z ní neuvolňovaly škodlivé látky, které bychom dýchali nebo vstřebávali kůží. Když takovou matraci nalezneme, měla by nám přinést zdravý, kvalitní spánek, který dovolí našemu tělu odpočinout a nabrat síly do dalšího dne.

Jenže - ani ta nejlepší matrace na světě nás nezbaví únavy, stresu a bolestí, když celý zbylý čas mimo postel (a někdy i v ní) budeme trávit ve spěchu, strachu, závisti a v honbě za úspěchem a nebudeme vnímat, co je v životě skutečně důležité. Dobrá matrace nám může hodně pomoci, ale jen láska a laskavost doopravdy léčí.

Mimochodem, už jste dnes někoho objali?

 

Na vaše komentáře k článku se těším na našem Facebooku

Novinky