O Konopeak

Všechny naše výrobky tvoříme tak, aby měly minimální dopad na životní prostředí. Pracujeme výhradně s přírodními materiály a snažíme se nakupovat z místních českých zdrojů. V případě materiálů ze zahraničí dáváme přednost nejbližším sousedům a tím minimalizujeme vzdálenost pro dopravu.

Pomáháme navrátit do České kotliny tradiční konopí, len a vlnu. Při vědomí přednosti, které konopí, len a vlna mají, není moc rozumných důvodů, proč vozit textil z druhé strany světa, nebo ho vyrábět z ropy. Konopí nám poskytuje základ pro desítky různých materiálů - poskytněme mu prostor.

Proč spát na futonu?

Protože si při spánku konečně opravdu odpočinete a nebudete vstávat rozlámaní nebo malátní. Tuhost futonové matrace totiž udrží Vaše svaly ve velmi lehkém napětí. Je přirozené spát na mírně tuhé podložce. Nakonec – žádné zvíře si nenosí do pelechu nebo hnízda tolik podestýlky, aby se do ní zcela "zabořilo", tak jako my se boříme do různých pěnových matrací. Futon je obdoba našeho tradičního slamníku.

A proč z konopí a ovčí vlny?

Protože přirozené vlastnosti konopí a vlny nedovolí, aby jste se probouzeli nepříjemně zpocení. Konopná látka i ovčí vlna skvěle pohlcují a opět uvolňují vlhkost. Vaše pokožka tak může volně dýchat a odvádět škodliviny z těla ven. Také máte jistotu, že se z Vašeho futonu neuvolňují žádné škodlivé látky.

Novinky