Zdravotní matrace

Zdravotní matrace – ano či ne

Zdravotní matrace je často prezentována jako ta, která má několik zón tvrdosti, ve spojení s pohyblivým roštem lze nastavit její polohu a její součástí bývá paměťová pěna. Myslíte, že je to vše, podle čeho matraci vybírat?

Zdravotní matrace, líná pěna, BIO pěna ...

Syntetická zdravotní matrace s polohovacím roštem a línou pěnou je jistě příjemná vymoženost. My ale vycházíme z toho, že vše přirozené je ze své podstaty pro nás to nejlepší. Proto používáme přírodní materiály, které jsou zpracované co nejšetrněji a bez zbytečných chemikálií.
Alternativou k syntetickým PUR pěnám bývá tzv. „BIO pěna“, která však nikdy nedosáhne vlastností konopné látky a ovčí vlny. Navíc její deklarovaná šetrnost k životnímu prostředí se vzhledem k velkým dopravním vzdálenostem výrazně snižuje. O moc lépe na tom se svou ekologickou stopou není ani tzv. přírodní kaučuk.

Podle čeho tedy matraci vybírat?

Tvrdost matrací se zpravidla označuje škálou od 1 do 5, kdy odborníci doporučují tvrdost 3 a více (tedy spíše tvrdší matrace). Podstatné je i složení matrace . Vzhledem k tomu, že na matraci strávíme zhruba třetinu svého života, je dost důležité mít jistotu, že se z ní neuvolňují žádné škodlivé látky. Tyto požadavky zcela splňují naše futony, neboli přírodní matrace, které skloubí tvrdost s přírodním složením.

Matrace z přírody

Námi vyrobené futonové matrace jsou z materiálů z čisté přírody a mají certifikát „Regionální produkt Jizerské hory“. Zajišťují výbornou prodyšnost a skvěle odvádějí vlhkost od těla. Pro své složení nejsou agresivní pro pokožku ani pro dýchací cesty a jsou vhodné i pro alergiky. Konopná látka, díky obsahu kyslíku ve vláknech, nedovoluje tvoření anaerobních bakterií a tím vytváří nehostinné prostředí pro roztoče. Naše futony jsou středně tvrdé – udržují tak vaše svaly při spánku v občasném, velmi mírném napětí. Díky tomu už se nemusíte probouzet ráno malátní.


Ještě nevíte, zda investovat do syntetické nebo 100% přírodní matrace? Navštivte nás a vyzkoušejte pohodlí futonu na vlastní kůži.

Novinky